Kaski cross / enduro / adv / ATV, quada

Aktywne filtry

Kaski na crossa, enduro, quada, adventure - Airoh, Shot, Fox, Leatt, MT helmets, Bell

Kaski na crossa

Potrzebujesz adrenaliny? W takim razie motocross będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem! W naszej ofercie znajdziesz kaski na crossa, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania. Nie bez powodu kaski stanowią najważniejszą część ochrony biernej każdego motocyklisty. O ile wiele części ciała da się poskładać, to uszkodzenia mózgu najczęściej bywają nieodwracalne. Z tego powodu na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać i zadbać o właściwe zabezpieczenie głowy podczas jazdy. Ale jednocześnie uspokajamy –kaski na crossa, które znajdują się w asortymencie naszej firmy to produkty dostępne na każdą kieszeń. Wszyscy doskonale wiemy, że poszczególne kaski motocyklowe różnią się między sobą. Kaski na crossa są dość specyficzne – oprócz tego, że posiadają charakterystyczny daszek chroniący przed słońcem i zabrudzeniem gogli zabezpieczają kierującego pojazdem zarówno podczas przewrotki, jak też chronią go przed urazami, jakie mogą spowodować kamienie czy gałęzie. Z doświadczenia wiemy, że różnice między poszczególnymi kaskami są znaczące, dlatego też przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu warto jest zapoznać się z jego parametrami. Wśród naszych Klientów największą popularnością cieszą się kaski na crossa z kompozytów włokien szklanych, węglowych i organicznych, które dzięki swojej twardości zapewniają ich użytkownikom optymalną ochronę.

Kaski enduro - Airoh, Shot, Fox

Ochrona głowy, odpowiednia wentylacja i właściwe pole widzenia – to najważniejsze cechy, które powinny spełniać dobrze wykonane kaski enduro. Produkty tego rodzaju są niezwykle lekkie i wytrzymałe. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim podczas jazdy na trudnym terenie, poza drogami asfaltowymi, a więc w tzw. offroadzie, gdzie królują gałęzie, kamienie i przede wszystkim kurz. Zazwyczaj nie posiadają szyby, dzięki czemu zapewniają dobrą widoczność. Wśród wielu dostępnych w naszym sklepie modeli znaleźć można kaski chroniące przed siłami rotacyjnymi działającymi na mózg w razie wypadku. Kaski enduro mają charakterystyczny kształt - charakteryzują się wysuniętą szczęką oraz daszkiem, które zapewniają ochronę przed piaskiem, błotek i słońcem. Wybierając konkretny model kasku warto jest przyjrzeć się dokładnie rodzajowi jego wypełnienia oraz rozwiązaniom konstrukcyjnym zastosowanym przy jego produkcji.. Decydując się na zakup kasku tego rodzaju należy pamiętać o tym, że upadki w off-roadzie zdarzają się dużo częściej niż upadki na asfalcie, a na bezpieczeństwie nie powinnismy oszczędzać. Z drugiej strony, wbrew pozorom, kaski enduro wcale nie muszą być drogie – jednak wybór odpowiedniego modelu warto jest powierzyć profesjonalistom i osobom mającym wieloletnie doświadczenie w branży motocyklowej.

Kaski do motocrossu i na quada - Leatt, MT helmets, Bell

Dobrej jakości kaski do motocrossu nie są tanie, ale z drugiej strony na rynku da się znaleźć modele godne uwagi, na które z całą pewnością nie trzeba wydawać fortuny. Z całą pewnością przyglądając się tego rodzaju kaskom warto jest przyjrzeć się produktom posiadającym zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Mamy tu na myśli przede wszystkim kaski do motocrossu ze skorupami wykonanymi z kompozytów. Na szczęście producenci oferują tak wiele rodzajów kasków w różnych wielkościach, że ich dopasowanie do iindywidualnych potrzeb nie stanwi żadnego problemu. Ważnym elementem kasku jest jego zapięcie. Z kolei zbyt duże kaski do motocrossu niosą za sobą duże ryzyko. Należy jednak pamiętać o tym, że kask jest tak naprawdę jednorazowy – za każdym razem, gdy uderzy w podłoże,w strukturze skorupy tworzą się małe pęknięcia - kask należy więc niezwłocznie wymienić na nowy. W przypadku produktów z termoplastiku wymiany należy dokonywać co 5-6 lat, a w przypadku kasków z kompozytu co 7 lub co 8 lat. Pamiętajmy również o tym, ze każdy kask musi być utrzymywany w czystości.

Kaski adventure

Kaski adventure zawierają to, co najlepsze w kaskach motocrossowych i integralnych. Pod względem wizualnym przypominają kaski crossowe, ale oprócz tego posiadają wiele praktycznych funkcji. Mają liczne otwory wentylacyjne i wyloty powietrza, dzięki czemu we właściwy sposób chłodzą głowe kierowcy podczas jazdy. Ich największą zaletą jest jednak to, że są wyposażone w bardzo dobrze przylegający do portu ocznego wizjer, który zabezpiecza prowadzącego pojazdem przez deszczem i wiatrem. Użytkownik może użyć również opuszczanej blendy przeciwsłonecznej, która często może być obsługiwana jednym palcem. Kaski adventure mają też często możliwość montażu pinlocka. W tego rodzaju kaskach daszek posiada wiele aerodynamicznych wycięć, który ułatwia jazdę motocyklem przy bardzo dużych prędkościach. Nie bez znaczenia jest również to, że da się go łatwo i wygodnie regulować. Niektóre kaski adventure posiadają funkcję Bluetooth, dzięki czemu można w łatwy sposób prowadzić rozmowy głosowe podczas jazdy. Ponadto produkty tego rodzaju Zapewniają kierującemu motocyklem pełne bezpieczeństwo dzięki posiadanym certyfikatom, a poza tym posiadają niepowtarzalny design .

Produkt dodany do porównania