Jest 388 produktów.

Pokazano 1-48 z 388 pozycji

Aktywne filtry

Odzież motocyklowa to jedyne co chroni nasze ciało w przypadku upadku z motocykla. Dobrze dopasowana nie tylko ładnie wygląda, ale również zapewni odpowiedni komfort i bezpieczeństwo. W ciągu ostatnich dekad proste kurtki i spodnie skórzane ewoluowały do zaawansowanych konstrukcji złożonych z wielu materiałów i warstw.

Warstwa ochronna, zewnętrza

Tradycyjnie za najtrwalsze uważa się spodnie i kurtki skórzane, przy czym coraz częściej skórę bawolą zastępuje skóra kangura, która jest o wiele bardziej wytrzymała. Można więc użyć cieńszej, a więc jeszcze bardziej elastycznej warstwy, która w dodatku w przeciwieństwie do bawolej nie twardnieje pod wpływem moczenia i suszenia. W zasadzie jedyną wadą jest cena, szczególnie gdy dobry producent odrzuca fragmenty skóry uszkodzone podczas walk tych zwierzaków. Rozwój technologiczny zmienił również proces produkcji skóry bawolej. Nie wdając się w szczegóły często wystarczy dotknąć droższej kurtki skórzanej by poczuć różnicę!

Poziom technologiczny pozwala obecnie na produkcję materiałów syntetycznych o właściwościach porównywalnych ze skórami. Oczywiście tania kurtka tekstylna to nie to co wyścigowy kombinezon skórzany, ale użycie zaawansowanych materiałów takich jak Cordura, Tactel czy Ballistic pozwala uzyskać ochronę na poziomie dobrej skóry, przy czym swoboda ruchów i łatwość pielęgnacji są na zupełnie innym poziomie!

Tuż pod warstwą zewnętrzną odporną na tarcie i rozerwanie powinny być umieszczone protektory stawów oraz pleców. Ich zadaniem jest pochłanianie i rozpraszanie energii uderzenia. Podstawą jest by posiadały certyfikat CE, ale lepiej by posiadały 2, wyższy poziom ochrony. Oprócz cech ochronnych warto zwrócić uwagę na ich elastyczność, przewiewność i wagę. Szczególnie ciekawe są rozwiązania spod znaku Seesoft, Seeflex oraz Sas-tec, 3DO i Knox Microlock.

Membrana klimatyczna

Zadaniem membrany jest powstrzymać wodę i wiatr - z tym radzi sobie większość nawet najprostszych membran. Tym co wyróżnia te najlepsze jest tzw. oddychalność, czyli zdolność przepuszczania pary wodnej co w praktyce oznacza odprowadzanie potu - w tej kategorii niepokonany pozostaje Gore-Tex, a tuż za nim są m.in. OutDry, Hydratex, Humax i Sympatex. Podstawową markową membraną jest Reissa. Jeszcze jedną cechą, która sprawia, że Gore-Tex pozostaje wzorem dla innych jest kontrola jakości gotowego produktu, co dla użytkownika może stanowić dodatkową gwarancję jakości!

Oprócz samego materiału membrany istotne jest jego mocowanie. Membrana może być bowiem użyta jako wewnętrzna kurtka, którą można wypiąć - pozwala to przekształcić np. wodoodporną kurtkę motocyklową w przewiewną przydatną w miejskiej jeździe w lecie! Wadą tego rozwiązania jest zmieniające się dopasowanie odzieży. Prostszym rozwiązaniem jest membrana wszyta na stałe - tak zastosowana zazwyczaj lepiej "oddycha" i nie zmienia nam dopasowania do sylwetki, a do tego zazwyczaj jest tańsza od wypinanej. Nie pozwoli jednak na aż tak duży przepływ powietrza jaki możemy uzyskać przy wypinanej, więc lepiej sprawdzi się w pogodzie przejściowej niż w upale. Trzecim rozwiązaniem jest membrana wlaminowana w warstwę zewnętrzną - odzież w tej technologii będzie miała mniej wentylacji i znacznie wyższą cenę, ale łączy ze sobą zalety obu poprzednich. Ponadto tak wykonanej odzieży praktycznie nie musimy suszyć po deszczu! Trzeba bowiem pamiętać, że membrana wszyta czy wpinana chroni przed deszczem motocyklistę, ale warstwa zewnętrzna odzieży może być przemoczona. Oczywiście pomaga zastosowanie Teflonu bądź zaaplikowanie impregnatu, ale nie jest to ten sam efekt co przy membranie wlaminowanej.

Podpinka ocieplająca

Warstwa szczególnie przydatna motocyklowym turystom gotowym na wszelkie warunki oraz użytkownikom skuterów dojeżdżającym do pracy czy szkoły prze cały rok. Zazwyczaj ocieplenie jest wypinane. Może być wykonane w formie pikowanego "waciaka", ale może to być też Thinsulate, Polartec czy nawet Primaloft. Zdarza się też, że po wypięciu z kurtki motocyklowej możemy ocieplenie nosić jako samodzielną kurtkę, a nawet softshell.

Coraz częściej doceniana jest motocyklowa odzież miejska, którą coraz trudniej odróżnić od zwykłych, codziennych kurtek czy spodni. Mimo to może posiadać wszystkie cechy wymienione wcześniej! W naszym sklepie motocyklowym możecie znaleźć koszule flanelowe zbrojone Kevlarem czy jeansy, w których włókna wkomponowana jest Cordura. Co więcej mają komplet ochraniaczy i mogą być wodoodporne!

Należy pamiętać, że aby wszystkie zewnętrzne warstwy spełniały swoje zadania w kwestii zapewnienia komfortu termicznego przyda się bielizna termoaktywna.

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
zaloguj się lub Zresetuj hasło